środa, 13 sierpnia 2014

MLODA MAMA

BYLAM DZISIAJ Z PRZYJACIOLKA NA KAWIE, PRZYSIADLYSY SOBIE MILO 

ROZMAWIAJAC. TUZ OBOK NAS SIEDZIALA MLODA MAMA, 

A W WOZECZKU DZIECKO TAK OKOLO ROCZKU + MAMA ZAMOWILA 

PORZADNY LUNCH, DZIECKU DOSTALY SIE FRYTKI, KTORE ZRESZTA

WYLADOWALY NA PODLODZE. MAMA POCHLONIETA NIE WIEM CZYM, 

PRZED NOSEM MIALA TELEFON I BYLA W INNYM WYMIARZE.

DZIECKO,JAK DZIECKO NIE LUBI SIEDZIEC BEZCZYNNIE WIEC PO 

FRYTKACH WYRZUCILO KOCYK, KTORY Z TESKNOTA WYCZEKIWAL

NA WYPRANIE :( PO CZYM DZIECKO ZACZELO SIE IRYTOWAC OKAZUJAC PLACZEM

SWOJE NIEZADOWOLENIE, NAGLE PLACZ DZIECKA PRZERWAL RYK

WYRWANEJ ZE SKUPIENIA  MAMUSI I...POSKUTKOWALO !!! NIE DZIWIE SIE DZIECKU, BO SAMA SIE TEZ WYSTRASZYLAM I NIE TYLKO JA !

PO MALEJ CHWILI MAMA ZACZELA ZWIJAC MAJDAN, OBSERWOWALYSMY CZY POFATYGUJE SIE POSPRZATAC PO SWOIM DZIECKU.

CHYBA WYCZULA NASZ WZROK, BO ODCHODZAC, NAGLE ZAWROCILA

INFORMUJAC OBSLUGE, ZE POCIECHA NASMIECILA I...PRZEPROSILA ZA TO ! SWOJA NOZKA ZGRABNIE ZACZELA ZGARNIAC WYSYPANE FRYTKI

NA KUPKE, A WYSTARCZYLO WZIAC SERWETKE, SCHYLIC SIE I JEDNYM RUCHEM ZEBRAC BEZ ANGAZOWANIA DODATKOWYCH OSOB.

JESZCZE TROSZKE, DZIECKO PODROSNIE, BEDZIE OBSERWOWAC 

I NASLADOWAC MAME... 

TYM BRUDNYM KOCYKIEM Z PODLOGI GDZIE WSZYSCY CHODZA OPATULILA MALENSTWO, AZ MI CIARKI PRZESZLY :(

5 komentarzy:

  1. tutaj to nawet żaden komentarz nie jest potrzebny......strach się bać co może się kiedyś wydarzyć

    OdpowiedzUsuń
  2. Przykre refleksje sie nasuwaja jak czlowiek obserwuje i jest swiadkiem tylu anormalnych rzeczy :( odnosze wrazenie, ze dla niektorych posiadanie dziecka jest zastrzykiem finansowym, ktory otrzymuja z rzadu (nie mieszkam w Polsce) przy czym nie mysla, ze wraz z rosnieciem dziecka rosna potrzeby.
    Coraz czesciej obserwuje tez jak ludzie odchodza od stolow, przy ktorych jedli zostawiajac po sobie rozgardiasz i brud :( a kosze stoja tuz obok ! Lekcewazacy stosunek ludzi do innych i nieposzanowanie przerazaja mnie :( Kiedys takie zachowanie uchodzilo za brak kultury, dzisiaj jest norma :( a moze cos takiego jak kultura osobista tez zostalo wyeliminowane w ramach porawnosci politycznej ???

    OdpowiedzUsuń
  3. zalewa z curry:
    1 szklanka octu 10%
    4 szklanki wody
    1 szklanka cukru
    3 łyżeczki przyprawy curry
    1 łyżeczka soli
    wszystko dobrze wymieszać by się cukier rozpuścił, zalać ułożone ogórki w słoikach, pasteryzować 3-4 minuty
    Ja na wierzch ogórków kładę plaster cebuli i listek selera a do słoika daję gorczycę
    Polecam, smak inny niż korniszonów których już zaprzestałam robić i jadać.

    OdpowiedzUsuń
  4. Kalendarzyki zbieram od 16 lat, takie małe reklamówki do portfela. nazbierało się tego kilkanaście tysięcy, każdy inny.

    OdpowiedzUsuń
  5. Dawno Ciebie nie było, nie piszesz u Siebie.....czy coś się wydarzyło co spowodowało milczenie?... pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń